Ir aizritējusi septembra pirmā svētdiena, kas Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšas" ik gadu ir īpaša – tiek atzīmēta Kārļa Ulmaņa dzimšanas diena, pulcējot ļaudis gan svinīgā pasākumā, gan svētku koncertā, gan mājas pagalmā kopā ar Latvijas mazpulcēniem un citiem muzeja apmeklētājiem.
Svinīgajā pasākumā, kas notika laukumā pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, muzeja vadītāja ILGA ĶIPSNE, uzrunājot visus, sacīja:
Šī ir vieta, kur 1877. gada 4. septembrī pasaulē nāca mazs puika, kam vecāki deva vārdu Kārlis. Šī ir vieta, kas tika būvēta, kopta, plauka un zēla, tad svešas vara to iznīcināja. Pagāja daudzi gadi un šo vietu cēla atkal. Nu ‘’Pikšas’’ ir kļuvušas kā simbols katram no mums, mūsu dzimtām, Zemgales zemnieka spēkam, uzņēmībai. Tā ir kļuvusi par pieminekli arī Gunāram Ulmanim, muzeja izveidotājam, kas sava mūža otro pusi veltīja tam, lai celtu no jauna savas dzimtas mājas, lai veidotu te muzeju Kārlim Ulmanim.
Šogad ir muzeja jubilejas gads – 30 gadi kopš "Pikšas" ir muzejs. Esam ieguldījuši pamatīgu darbu un šī gada janvārī pa Kārļiem atklājām un apmeklētājiem atvērām jaunu ekspozīciju "Kārlis Ulmanis 1877- 1942". Tā stāsta ne tikai par Kārli Ulmani, bet arī par Latvijas vēsturē nozīmīgu laika periodu.
Pie mums brauc visu paaudžu cilvēki. Augusta pēdējā nedēļas nogale pie mums pulcēja vairāk nekā simts mazpulcēnu no visas Latvijas, jauno mācību gadu kopīgā pasākumā pie mums uzsāk Dobeles novada pirmklasnieki – šogad vairāk nekā 300. Muzejs pastāv, muzejs strādā un ar bērna acīm skatās nākotnē.
Svinīgajā pasākumā uzrunu sacīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, Bērzes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Jānis Tālums, politiskās partijas Latvijas Zemnieku savienība valdes loceklis un mūsu novadnieks Uldis Augulis, Latvijas mazpulcēni un biedrības "Latvijas Mazpulki" padomes priekšsēdētājas vietniece Ilze Kļava, sarīkojumu muzikāli bagātināja Dobeles pilsētas kultūras nama jauktais koris "Septiņi sapņi" (diriģents Raimonds Bulmers).
Muzejs jau no tā dibināšanas pirmsākumiem ir noslēdzis sadarbības līgumu ar augstskolu Jelgavā – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas augstskolu. Stipendiju piešķir kopš 1991. gada. Šogad tā piešķirta četrām studentēm, no kurām viena ir penkulniece – Alise Glūzda. Lai iegūtu stipendiju, studentiem jāveic pētnieciskais darbs par kādu no konkursā izsludinātajiem tematiem. Šogad stipendija tika piešķirta studentiem, kas bija veikuši pētniecību par tematu ‘’Lauksaimniecības nozares ekonomiskā analīze Latvijas pirmās brīvvalsts laikā 1918-19400” (Luīze Bādere)’, ‘’Kārļa Ulmaņa darbība un ieguldījums piensaimniecībā līdz 1938. gadam”’ 9Gunda Glāzere), ‘’Cūku un govju infekcijas slimības Latvijas pirmās brīvvalsts laikā un to aktualitātes mūsdienās’’ (Elza Lote Buša). Alise Glūzda veica pētniecisko darbu par tematu ‘’Augļkopības nozares attīstība Latvijā 20. gadsimta 20.-30. gados’’. Viņa ir LBTU 3. kursa studente.
Sadarbība ar LBTU turpināsies. Sākoties jaunajam mācību gadam, studenti, kuri šogad uzsākuši mācības universitātē Jelgavā, pirms došanās uz mācību pētniecības saimniecību Vecaucē, apmeklēs arī muzeju. Plānots, ka muzeju apmeklēs vairāk nekā 700 jauno studentu.
Pasākuma otrajā daļā koncertēja vīru kopa "Vilki", kas uz muzeju bija atvedusi Latvijas karavīru dziesmu programmu.