Kad dodamies ikdienas gaitās, kad aizceļojam tālāk - ārpus valsts vai uz citu Latvijas novadu, ne vienu vien reizi pieķeram sevi pie domas, kā gan tur mājās, kā klājas mājiniekiem. Tāpēc muzeja ekspozīcijā "Kārlis Ulmanis 1877-1942", kas stāsta par K. Ulmaņa dzīves gājumu, katrā viņa dzīves posmā ir arī neliela atsauce uz to, kas tajā laikā nozīmīgs akcentējams viņa dzimtas mājās "Pikšas".
2024. gadā ir tapusi ekspozīcija "Bērze – K. Ulmaņa dzimtā puse" kas ir gan kā paplašināta informācija jau akcentētajam ekspozīcijā "Kārlis Ulmanis 1877-1942", gan kā pastāvīga ekspozīcija par Bērzes pagastu jeb kā to sauca agrāk Bērzmuižu.
Arī Kārlis Ulmanis allaž ir akcentējis dzimtās vietas nozīmi katra cilvēka dzīvē. Jaunā ekspozīcija atklāj trīs "vaļus", kas veidoja sabiedrisko dzīvi Kārļa Ulmaņa dzimtajā pusē – Bērzē:
- lauksaimniecības biedrība “Druva”,
- Bērzes evaņģēliski luteriskā draudze,
- Bērzmuižas pagastskola.
Ekspozīcijas viens no uzdevumiem ir ne tikai iepazīstināt ar K. Ulmaņa dzimto pusi, bet arī vedināt katru aizdomāties par savu dzimto vietu, pagastu, mājām, ģimenes saknēm un to nozīmi savā dzīvē.